Související zápas

SK Liberec Handball
Lovci Lovosice BLiberec Handball
35:32
ne 28. 4. 2024 18:00 @ hala Chemik Lovosice, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži nezvládli duel v Lovosicích a již nyní je tak jasné, že v této sezoně se umístí na bronzové příčce

Papírově nejtěžší venkovní zápas čekal na muže Liberce v nedělní podvečer v hale Chemik v Lovosicích. Rezerva extraligového celku ještě na své palubovce neprohrála v této sezoně ani jedno utkání a v tomto trendu chtěli pokračovat. Naopak naši chlapi se pyšnili úctyhodnou jarní stoprocentností, když na jaře neztratili ani bod. Bylo tak jasné, že jedna z těchto sérií skončí. No a bohužel to byla ta naše. Muži nakonec po dramatické bitvě prohráli o 3 branky poměrem 35:32 pro domácí.

Na tento zápas se muži zvlášť svědomitě připravovali. Bylo jim zřejmé, že se jedná asi o nejtěžší duel jara. Před víkendem věděli, že pokud se chtějí udržet v boji o titul, museli jen a jen vyhrát. Nakonec sobotní výsledek Náchodu určil, že o první místo můžou bojovat už jen právě Lovosice a vedoucí Náchod. Lovosice tak hráli ještě o teoretické první místo, zatímco naši muži věděli, že v případě výhry můžou být maximálně druzí a pokud by prohráli, tak se umístí na konečné 3. příčce.

Do Lovosic odjela silná sestava. Opět muži neměli problém s šířkou kádru. Na levém křídle vypomohl Péťa Hájek, k dispozici byl i Martin Polák. Do Lovosic odjeli i hostující hráči z Jičína Přibyl s Mičkem. Naopak nebyl k dispozici platný dorostenec Pavlů ani zranění Honza Polák s Danem Vrbou, ani praví křídelníci Čermák a Vítek. I tak v Lovosicích bylo 14 hráčů.

Sestava domácích se skládala převážně z hráčů, kteří stabilně hrají právě za rezervní tým. Z extraligového mužstva se na soupisce objevili Bednařík, Bartošík a Donát. Rezervnímu celku nakonec vypomohl i člen širšího kádru české reprezentace, Pavel Chotěborský, který odehrál naprostou většinu nervydrásajícího duelu semifinále play-off proti Karviné, kdy Lovci nakonec padli až po 7-m hodech. I to jednoznačně vypovídalo o důležitosti utkání a o tom, jak se k utkání staví domácí celek.

První poločas odehrál lépe domácí celek. Našim chlapům se nedařilo hlavně na obranné polovině, kdy obrana nedokázala dobře spolupracovat s brankáři, kteří si připsali pramálo úspěšných zákroků. V útoku měli chlapi i několikrát smůlu, buď nastřelili dobře chytajícího gólmana Bartošíka, a když už se podařilo Bartošíka překonat, tak balon skončil častokrát na tyči. Díky těmto faktorům do kabin odcházeli daleko spokojenější domácí, protože disponovali náskokem 6 branek.

Do druhého poločasu museli muži něco změnit. Obrana začala působit kompaktněji, hráči přidali na agresivitě. A jak to bývá, když se daří v obraně, začne to padat i v útoku. A tak se stalo, že muži mohutně stahovali náskok, až si domácí trenér Landa musel vzít v čase 52:24 oddechový čas za stavu 29:28 pro Lovce. Zatímco v první polovině vstřelili domácí 22 gólů, tak v druhém poločase se jim povedlo skórovat pouze 7x za 22 minut. Po time-outu se domácí uklidnili a začalo jim to tam padat, jmenovitě Barth se prosadil 4x za sebou. Naši chlapi byli neustále na dostřel, ale nikdy nezvládli skóre vyrovnat. 2 minuty před koncem to bylo po zásahu Hajera pouze o branku, ovšem pak zvládli skórovat domácí a my jsme svůj útok nevyužili. Deset sekund před koncem domácí už pouze kosmeticky upravili skóre a zvítězili 35:32.